Z radością informujemy, że nasza niepubliczna szkoła podstawowa Warszawa zakwalifikowała się do programu #Superkoderzy (http://superkoderzy

2019-09-02

Książka „Zaczarowana zagroda” stała się inspiracją do działań plastyczno- technicznych. Z tego powodu szkoła demokratyczna może też przyjmować dzieci z niepełnosprawnością. To wszystko przez jedną książkę, która stała się wielką inspiracją do prowadzenia kolejnych zajęć lekcyjnych z dziedzin takich jak plastyka, literatura, matematyka, historia. Z radością informujemy, że nasza niepubliczna szkoła podstawowa Warszawa zakwalifikowała się do programu #Superkoderzy (http://superkoderzy. Nasza szkoła osiągnęła duży sukces, zdobywając 3 pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie. Niesamowita historia Laury, która dążyła do realizacji swoich marzeń może być inspiracją dla niektórych. Dodatkową inspiracją okazały się spotkania z fantastycznymi ludźmi. Nasza Szkoła wystawiła do konkursu 9-osobową reprezentację. Rodzinne pamiątki miały stać się inspiracją do odkrywania ciekawych historii łączących pokolenia. Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Białymstoku - przedmioty nauczane po polsku i po angielsku, drugi język obcy już od zerówki! Szkoła demokratyczna prowadzi więc indywidualny program nauczania dla każdego. Szkoła demokratyczna nie tylko uczy, ale przygotowuje młodego człowieka do życia we współczesnym świecie od strony praktycznej. Szkoła podejmuje różne inicjatywy kulturalne, między innymi: jasełka, spektakle bożonarodzeniowe, misteria wielkopostne przygotowywane dla mieszkańców wsi, jak również sąsiednich miejscowości. Na początku lat dwudziestych XX wieku były trzy szkoły: Szkoła główna dwuklasowa z kierownikiem. Również i nasz szkoła włączyła się do obchodów tego wydarzenia. Władze austriackie dążyły do wykorzenienia polskości, a w każdej parafii powinna być trzyletnia szkoła trywialna na utrzymaniu gminy lub dominium. Ozdoby i pierniki wykonane wspólnie przez uczniów, rodziców i nauczycieli zostaną przeznaczone na kiermasz świąteczny, a dochód z ich sprzedaży szkoła przekaże na cele charytatywne. Szkoła załatwiła przydział na 102 pary obuwia dla dzieci. Może dla kogoś odwiedzone przez uczniów miejsca będą inspiracją do wakacyjnych wojaży. Las - inspiracją w twórczości dzieci i tematem konkursów szkolnych. Świetnie Wam poszło, a Wasze działanie może być inspiracją dla innch! Szkoła jest dobrze wyposażona i ma kompleks sportowy z boiskami o sztucznej murawie, gmina zobowiązała się zapewnić bezpłatny dojazd uczniom do szkoły. Nasza szkoła bierze udział w projektach realizowanym w ramach eTwinning. Nasza szkoła nawiązała współpracę z organizacją “Medycy na ulicy”. W tym domu mieściła się ochronka kaplica i szkoła ludowa. Wczoraj szkoła i przedszkole obchodziły pierwszy dzień wiosny. Każdy dzień niesie nowe spotkania, nowe tematy i nowe wyzwania, których inspiracją są moi uczniowie. Prototyp ogródka stał się inspiracją do wykonania wizualizacji w postaci makiety. Nowa szkoła posiada 5 sal lekcyjnych, bibliotekę, pokój nauczycielski oraz na piętrze mieszkania dla nauczycieli. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji, będzie inspiracją do dalszych działań i przyniesie jak najlepsze wyniki. W maju nasza szkoła po raz piąty dołączyła do ogólnopolskiej kampanii społecznej Zaczytani. Szkoła kształci i promuje postawy patriotyczne. W kwietniu nasza szkoła po raz czwarty dołączyła do ogólnopolskiej kampanii społecznej Zaczytani. Akcja, w której jako szkoła wzięliśmy udział przerasta z roku na rok wszelkie oczekiwania. Przywieziona z wakacji wenecka maska była inspiracją do stworzenia własnej, którą można ubrać na bal karnawałowy albo podarować komuś w prezencie.